
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 500 kHz |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 150 mV/µs |
| Input capacitance | 3.2 pF |
| Operating Supply Current | 2.9 mA |
| Input Bias Current | 750 pA |
| Quiescent Current | 725 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 20 V |
| Min Dual Supply Voltage | 3 V |
| Voltage Gain | 136.9 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 134 dB |
| Input Voltage Noise Density | 22 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 135 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 432
Distributors
pcbx
Unit Price$13.79009
Ext.Price$13.79009
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.79009 | $13.79009 |
| 10 | $11.04228 | $110.42280 |
| 25 | $10.60290 | $265.07250 |
| 50 | $10.18100 | $509.05000 |
| 100 | $9.77589 | $977.58900 |
| 300 | $9.38690 | $2816.07000 |
| 500 | $9.01346 | $4506.73000 |
